Куточок бібліофіла. Мали чи не мали? Не мали - тому що всі хотіли жити. Мали - тому що все до того йшло, а робити висновки з підручників історії, книг та оповідань очевидців про реальну "дружбу народов" в срср мало хто любить. Та що там підручників, коли сьогодні зі щирим здивуванням спостерігаєш цьомки між позірно проукраїнськими представниками окупованих територій і навіть "материкової України" та росіянками, що прилюдно підтримували анексію Криму. Рукодєліє внє політікі? Ну-ну.
Черговий раз йдучи слід у слід з Яном Валетовим не погоджусь із ним - воюємо ми таки з "русскімі", тому що ідентифікований ним противник "советский человек" творився за відпрацьованими століттями лекалами "вєлікоросса". А що не раз зустрічала згадки прочупакабру "правильних" українців (на думку московітів), які, на відміну від свідомих фашистів-нацистів-бЕндерівців, підтримують кримнаш і путлєра, так є таке в історії України явище, кочубеївщина зветься. Не знаєте - погугліть.
Черговий раз йдучи слід у слід з Яном Валетовим не погоджусь із ним - воюємо ми таки з "русскімі", тому що ідентифікований ним противник "советский человек" творився за відпрацьованими століттями лекалами "вєлікоросса". А що не раз зустрічала згадки про
Зверху - вниз.
АЕРОПОРТ Сергія Лойка. Звичайно, це ще далеко не головна книга про війну, маркетинг такий маркетинг. Читати я її повністю поки не можу, як і бути на Інститутській. Після війни.
Ноука от Горького Лука :) Гримуар лікує від штучного братерства, заряджає бадьорістю та продовжує життя. Видано у Новoросії Харкові видавництвом VIVAT. Якість книжки дуже приємна, починаючи від паперу, закінчуючи закладою, вибором шрифту (хча я б воліла не такий прозорий), малюнками та ціною (менше, ніж у набагато гіршого за якістю Аеропорту).
Хто не бачив інтерв"ю з паном Луком - дивимось (традиційно не зважаючи на недолугість журналістів).
А ось і подаруночок :) Зацікавився - шо то такоє мамця фотографує?
Літопис самовидців від Оксани Забужко - це фактично обране фейсбуку за 9 місяців і саме через це я її придбала - бо не "жила" тоді у ФБ. Чим більше часу проходить, тим прозорішою стає картина подій, маніпуляції залишаються там, де їх місце, а для мене цінною у даному випадку є не стільки фактична складова, скільки реакція співгромадян на подразники. Як той гомін серед "своїх" після побиття студентів - "Що робити? Треба йти!". Навіть якщо всупереч принципу Оккама зрештою виявиться, що це була диявольска маніпуляція, спрямована на підбурення українського суспільства, а не тупе мавпування методів східного сусіда (ймовірність останнього - 99,99(9)%), тим більше помітна різниця: нишпоритись по норах у страху "автозака" чи скинутись - бо "так не можна!".
Із анотації:
Від
Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го по літо 2014-го - ця книжка
простежує, в хронологічній послідовності, зміну настроїв і глибинні
психологічні трансформації в українському суспільстві. Колективний
портрет «народження нації», що за кілька місяців пройшла шлях від
мирного протесту до національно-визвольної війни, складено з
найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, виступів в інтернеті,
фраґментів новинної стрічки і т.д.
Понад сотню авторів збірника, серед яких як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві «ніки», об’єднує одне: всі вони були живими свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі «включеного спостереження».
Понад сотню авторів збірника, серед яких як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві «ніки», об’єднує одне: всі вони були живими свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії, і всі їхні думки й почуття, оцінки й пошуки смислів зафіксовано в режимі «включеного спостереження».
Якщо Літопис самовидців є тотально суб"єктивним поглядом на події, то під ним - #EUROMAIDAN — History in the Making - практично гола візуальна складова зі скупим описом подій українською та англійською мовами.
Антоація:
Але й це ще не все! Поки пост готувався до публікації, у мережевому морі повз мене проплила дуже цікава книга - Travels in Various Countries of Europe, Asia and Africa (part the first - Russia, Tartrary and Turkey) написана британським мінералогом та мандрівником Edward Daniel Clarke у 1810 році. Ті, хто не володіє англійською, можуть почитати переклади уривків, а я викладу скріни деяких спостережень, поки без перекладу. Єдине, що скажу вам, друзі: двохста років - не було. Як брехали московіти про українців, козаків Донських та Кубанських, нічого про них не знаючи і не бажаючи знати - так і брешуть. Бо невігластво та заздрощі, і це не я такий висновок роблю, а автор. Як закривались від усього світу, вбачаючи у кожному іноземцеві шпигуна, одночасно користуючись благами цивілізації, виготовленими/винайденими у його країні - так і закриваються. Просто неймовірно! 200 років пройшло, Карл, а читаєш як репортаж )))
Нрави та звичаї московітів - тиранів та жертв тиранії в одній особі
"Всьо для слуг народа" - 200 років стабільності ))))
Бруд, повсюдний
Про літературні уподобання московської знаті. Нічого не нагадує :)?
Санкции, санкции )))
Манія підозр та заборон
Зміна звичаїв з півночі на південь
Про "малоросів"
У книзі часто зустрічаються поняття "Малоросія" та "Україна" - я спочатку трохи підзависла, але потім розібралась, було цікаво. Ось тримайте карту М. Драгоманова для роз"яснення. Загалом була вражена, що "малий" та "великий" стосовно назв держав - це зовсім не те, що відносно габаритів чи (само)значущості людей/особистостей. Малий - це початковий, "откуда єсть пошло" щось.
"Лякалки" про донських козаків. Цікаво: Кларк пише, що дітлашня у станиці кричала їм услід "Московские канальи!", поки не розібрались, що то люди в гості приїхали. Зворушлива приязнь, привіт сучасним ряженим.
"Пастернака не читал, но осуждаю!"
Про чорноморських козаків на Кубані - історія, звичаї, зовнішній вигляд. Зауважу, що у книзі - набагато більше цікавого. Постійні читачі нагадують, що кубанським козакам було присвячено один з минулорічних дайджестів.
Так що, шануймось, панове, не ми перші, але, сподіваюсь, останні ту потороч воюємо!
***
Ой, мало не забула! Надибала не показану фотку з Пилипця, трохи пофотошопила її, насолоджуюсь спогадами про ранок, схожий на лимонний льодяник :)
***
Новое видео Саши Сотника (да, он у меня все еще в ленте ФБ). Вернулись со съемок опроса на тему "похоронного бюджета РФ на 2016 год". И знаете что я вам скажу?..
Народ разворачивается в сторону власти - вприщур и с подозрениями...
И я бы очень посоветовал показать этот опрос Вовочке и его окружению. Пока не произошла какая-нибудь всенародная "неприятность"...
На что получает шикарный ответ из Киева:
Понимаете ли, тут есть некий внутренний конфликт. Типичный русский обыватель - с одной стороны возмущен тем, что "везде разруха", "народное добро разбазаривают", "воруют", "дороги разбиты", "больницы развалены", "куда идут деньги?" "они там, наверху, вообще офонарели" и т.д.
Но с другой стороны, ему очень важно, чтобы мы - ого-го! Всем покажем кузькину мать! Этот наш - который САМ - он лучше всех и в мире его боятся! Потому что тогда обыватель ощущает себя родственной душой, соратником, плотью того, САМОГО, который показывает миру кузькину мать. И вот он уже не обыватель - он уже гроза мира.
Так вот ничего не изменится, пока до них не дойдет, что тот, который САМ - и есть первый виновник разрухи, что вот это самое "ого-го" и "кузькина мать" - одна из основных причин разрухи... И пока их внутренний конфликт не разрешится в пользу того, что надо бы забить болт на "кузькину мать", на "ого-го", на "мировой сионизм", "арабов", "сирию", "пентагоновских ястребов", "хохлов", "прибалтов", "русский мир", а также - что надо бы посадить (а лучше повесить) САМОГО вместе с окружением, а тех кто помельче - просто перебить лопатами, и спасать страну тут, внутри. - ничего не поменяется.
И пока они не займутся "чисткой сараев - прямым своим делом" и обустройством благосостояния своего дома - ничего не изменится.
И пока всего этого внутреннего переосмысления не произойдет - они будут смотреть в сторону власти вприщур и с подозрениями - но только когда будут чувствовать, что у них хотят че-то отобрать. И при этом - тут же будут размахивать колорадскими тряпками, лизать зады, выражать полный одобрямс любой войне, подлости, гадости - но которая позволяет им ощущать себя грозой мира, родственной душой, соратником, плотью того, САМОГО, который показывает миру кузькину мать...
Правда по факту являются они крайней плотью...
Спасибо,Тоня! Особенно за книгу британского путешественника. Рукоделие вне политики? Ню-ню))). Сама это на себе прочувствовала в полной мере,начиная с аннексии Крыма,да и сейчас,даже когда перешла в новый блог,изменила формат, уже давно ни к кому не пытаюсь достучаться при помощи комментариев - ни вежливых,ни провокативных (ха-ха! вспоминаю себя год назад,все еще наивно верила,что кто-то услышит,засомневается) не покидают меня мои старые "подЛюжки". Величие,как ус у пресловутого Лёлика,нет-нет,да и отклеится))).Да ты и сама знаешь).
ВідповістиВидалитиДа ужжжж знаю ))) Видно сильно ты "подлюжек" (супер слово!) задела, что до сих пор не отпускает чудо-трава.
ВидалитиНаивняшки мы были год назад. Перечитываю свой прошлогодний каминг-аут, он же "Усталый пост" - просто другой человек писал, вот ни разу не усталый, как оказывается из сегодня.
О! А мені теж учора чоловік подарував "АЕРОПОРТ" Сергія Лойка!)))) А ще "Майдан. Нерассказанная история" Сони Кошкиной, буду читати після Олени Степової.
ВідповістиВидалитиЗ приводу "зворушливой приязні" переглянь ще раз "Тихий Дон" Герасимова ) А ще почитай " самого російського з російських " письменників Лєскова ( 6 том) , яке на початку 19 століття було ставлення " малоросів " до "москалів " ))
Який молодець в тебе чоловік )))
ВидалитиПереглянь ще раз ))) Ха! Просто - "переглянь", тому що я його не дивилась, якась відраза все життя була до цієї тематики. Але, але... Прийшов час, дійсно.
Виписки із твора Лєскова щодо єврейського питання, у якому він зачіпає також і питання українців, я давала в одному із дайджестів, але ти, вочевидь, маєш на увазі іншу працю? Якщо не складно, дай більш точну наводку, ніж "том 6", будь ласка :)
Навпаки, в " Тихому Доні " багато " антирадянщини " - не знаю , як його в ті роки не заборонили до показу .
ВидалитиНє, нє з єврейського питання ) це художні твори хоча і з документальним ухилом. Наприклад.
Повесть "Захудалый род". Кратко содержание: у одной княгини в известной наполеоновской войне погиб муж, князь, и узнав, что в трагический момент его пытался защитить чуть ли не ценой собственной жизни один солдат, "из хохлов" (остальной полк разбежался), приказывает разыскать его, чтобы отблагодарить. Далее диалог:
"Как тебя звать?"
"Петро Грайворона, -- говорит, -- ваше сыятелство!" -- и все это таким густым басом, что как из бочки содит.
Княгиня и продолжают:
"Ты из хохлов, что ли?"
"Точно так, -- говорит, -- ваше сыятелство: я из хохлов".
"Что же ты... за что ты особенно моего мужа любил?"
"Никак нет, -- говорит, -- ваше сыятелство, в особину не любил"....
... "Как же так, если ты, -- говорят, -- особенно его не любил, то почему же ты его в очевидной смерти не бросил, когда от него все отстали?"
"Командир, -- говорит, -- ваше сыятелство: командира нельзя бросить, на то крест целовал"...
...Княгиня изволят его благодарить.
..."Ну, назови мне добрых людей, которым бы ты за их добродетель чем-нибудь пособить хотел".
"Никогда, -- говорит, -- я добрых людей, ваше сыятелство, не бачивал".
Княгиня удивились и говорят:
"Как: неужто ты во всю жизнь ни одного доброго человека не видал?"
"Точно так, -- говорит, -- еще никогда ни одного не видал".
"Неужели же, -- говорят, -- у тебя и в полку любимого товарища не было?"
"Никак нет, -- отвечает, -- ни одного не было: меня в полку все "хохлом" дразнили".
"Ну так хохлы-то твои, верно, тебя в деревне любили?"
"Никак нет, ваше сыятелство, -- они меня, как я вернулся, стали "москалем" звать и выгнали".
"Куда же они тебя и за что выгнали?"
"Так, сказали: ступай вон, чтоб у нас здесь твоего МОСКОВСЬКОГ духу не было". !!!!))))
Или вот, документальное "Бродяги духовного чина", содержание пересказывать не буду, только сноску-примечание Лескова:" Как на частное обстоятельство желаю обратить внимание читателей на то,
Видалитичто "сиск" идет о бродягах разных монастырей, как малороссийских, так и
великорусских, но приметы бродяг везде описываются по-малороссийски. Отчего
бы это могло происходить? Не оттого ли, что иноки из малороссов, будучи
просвещеннее или, по крайней мере, грамотнее братии великорусской природы,
везде содержали монастырское письмоводство в своих руках? Иначе, кажется,
невозможно объяснить малороссийских слов в московских сношениях "о сиску"
(Прим. автора.)
Дякую тобі, Галю, за цитати - і час мені зекономила, і зацікавила читати самій одночасно :)
ВидалитиДуже показові:
- і про те, хто кому хохол та москаль (сюрприз для деяких новоросів стало те, що для росіян вони не русскоязичниє братья, а хахли панаєхавшиє))
- і про те, хто кому старшОй. Ще до війни (з початком спілкування на російських форумах) завважила цей нюанс, що коли зустрічається просто кричуща неграмотність - це буде юзер з росії, та й загалом наші чомусь пишуть російською набагато грамотніше за власне росіян.
В массе - да. Согласна. А как же быть с антифашистами внутри логова фашизма? Когда вся страна в едином порыве вскидывала руку, были люди, которые понимали истинное положение вещей. И боролись. А тот же Немцов? Нет правил без исключений. Даже если эти "исключения" тихонько сидят на кухне, понимая, что против режима не попрешь.
ВідповістиВидалитиЯ трезво на все смотрю, 49 авиаударов за один день по Сирии лишний раз подтверждают какой монстр рядом с нами, и хотя лично мы прервали отношения со всеми родственниками именно на этой почве - нельзя всех под одну гребенку. Есть же и нормальные люди. Не может не быть.
За книги спасибо большое, обязательно буду читать.
ВидалитиСовершенно верно: нет правил без исключений, которые в свою очередь лишь подтверждают правило ))) Или так: наличие у отдельных лиц иммунитета не отменяет факта эпидемии.
ВидалитиНет единой точки зрения среди наших соотечественников на вопрос "как быть". Есть еще более радикальные, у тех, кто прошел через войну, например - http://petrimazepa.com/tribute.html
Мой личный ответ - отпустить (сравните это с постом от 8 мая прошлого года). Именно нам отпустить, не искать среди них нормальных, не радоваться этому как энному чуду света. Не заставлять их своей приязнью и ожиданиями сидеть на двух шизофренических стульях - совести и любви к косой-кривой, но родине. Не ждать, пока из либерала вылезет имперец, потому что никто последовательную антиимперскую политику там никогда не проводил. Мы хотим, чтобы 86% отстали от нас - и, как бы странно это не звучало, мы, в свою очередь, должны отстать от 14%. Нам и всем явным и скрытым жертвам рф от последних, которых на междусобойные дозволенные селфи-марши собираются десятки тысяч, а на антивоенные пикеты - просто сотни еле нашкребаются, от них проку нет, а время и силы нужно тратить на себя. А у них впереди много интересного: демаркации границ, поиски себя, очистка мозгов 86%... Зачем мешать?
А потом - будет потом. Только братьев мы в дальнейшем будем выбирать сами.
За книги - большое пожалуйста :) Такое махонькое алаверды за ваши читательские обзоры :)
Да не о решении речь была, как раз я, скорее, сторонник радикальных методов. Тут мы с тобой в одной лодке. Мне жаль людей, которые все понимают, в том числе, свое бессилие.
ВидалитиА, значит подкрался ко мне вирус misinterpretation. Что, впрочем, не отменяет тезиса о необходимости массовых проявлений здорового индивидуализма с нашей стороны. А то слова с делом как-то расходятся: тут - нам не нужен старший брат, и рядом - аааах, что сказал иванов, а что сказал петров!... Да не пофиг ли?
ВидалитиЖаль мне тех, кто что-то делает. Вербовочные палатки новоросии-новосирии пытается убрать, в пикетах стоит. Понимающих и при этом молчащих - не так чтобы очень.
Дякую, Тонечко! :)
ВідповістиВидалитиНа здоров"ячко :)
ВидалитиТонь, завидую как заядлый книгоман, вон даже запах новых книг умудрилась унюхать))), Буду ждать появления в сети электронных вариантов, очень интересно полистать, особенно
ВідповістиВидалитиНоука от Горького Лука
Нет ничего проще нежели почитать Ноуку - там ссылка в посте на его ЖЖ активная, берешь и читаешь от старых постов к новым :) Или ты хочешь именно версию, причесанную для печати?
ВидалитиА книжечки паааахнут, да ))) Причем, каждая по своему.
я уже по ссылке прошла, отдельно за нее спасибо, мне теперь есть что почитать)))
ВидалитиЧитать не перечитать, я бы сказала! Прям даже завидно немного )))
ВидалитиДякую за інформацію про книги! Про "Аеропорт" багато чула, дописи Горького Лука читала вибірково у ЖЖ, про "Самовидців" взагалі не знала. Хоча боюся, щотакі книги я зможу читати ще не скоро (( А от скріни чудової іноземної книги обов"язково почитаю. У мене з історичних книжкових новинок є "Україна. Загартована болем", та я до неї поки що підступитися не можу.
ВідповістиВидалитиЯкщо нормально можеш читати такий текст з екрану, то там уся книга дуже цікава (а вона ще й не одна). Не менш цікаво буде прочитати книгу маркіза де Кюстіна, яка так розлютила царя ))) http://mysliwiec.livejournal.com/9751.html
ВидалитиПро "Україна. Загартована болем" не чула, але не впевнена, що також зможу читати від корки, до корки таке. Багато з фактів відомі, але подані у такій концентрації...
Не сумніваюся, що цікава ))) Треба буде почитати, хоча й не люблю читати з екрана (( а доводиться посітйно. Книга маркіза в мене є в паперовому варіанті, і вона прекрасна )))
ВидалитиТак, у цій книзі дуже концентровано, тому буду або маленькими шматочками її читати, або дещо згодом
Дякую Тоню, на замітку усі книжки взяла, але зараз почитаю тільки збірку Забужко /ну дуже її люблю /. До речі з нею познайомився чоловік моєї подруги - він від неї в захваті! Щось не читається зараз нічого, не робиться, якийсь ступор...
ВідповістиВидалитиПривіт, Оксаночко! Розумію твій стан добре. Погано, що ступор, але, з іншого боку, стільки було напруження...
ВидалитиЯ, соромно зізнатись, Забужко раніше не читала, хоча знала і про неї, і навіть назви творів. Якось не складалось, але все ще попереду :) Нині читаю її ФБ-сторінку, стежу за інтерв"ю та статтями.
(а знаєш, що я зараз вишиваю? твою хатку, от ))))
Книжки не коментую, бо моїх коментарів вони апріорі не потребують, тому що є must have кожної української родини.
ВідповістиВидалитиДякую за посилання на пана Мисливця, де я теж почала читати ці дуже цікаві подорожні замітки! От якби його перевидали в нас! Вважаю, що такі книжки негайно треба перекладати та розповсюджувати!
Прокоментую маленького біленького й пухнастого подаруночка... Це ж чудо якесь, це совенятко!
Так, люба, книжки ці в нашому колі бездискусійні практично. А от совеня крім тебе ніхто не помітив, отака журба... Тож дякую )))
ВидалитиА я сьогодні придбала ось таку книжку - http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/27049/
Особистість і праці Шевельова для мене поки обмежуються статтею "Москва, Маросєйка", тож із задоволенням буду її читати.